Онлайн-конференція з представниками ТПП Магдебурга

18 серпня 2020 р. відбулася онлайн-конференція, організована Дніпропетровською ТПП спільно з ТПП Магдебургу. Мета заходу – встановлення нових ділових контактів між представниками бізнесу Дніпропетровщини та Німеччини. У конференції взяв участь Алім Молодан, заступник директорки Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA), представивши актуальну економічно-інвестиційну ситуацію в регіоні.

 

Від регіону в конференції взяли участь 7 підприємств, які працюють в різних галузях. Серед них компанії, які надають послуги у сфері складних технологій зварювання, займаються експортом та імпортом електротехнічної продукції, розробляють спеціалізоване програмне забезпечення та прилади обліку, виробляють телекомунікаційні металоконструкції, сантехніку зі штучного каменю за різними технологіями, в тому числі з використанням молотого мармуру, виготовляють натуральні органічні соки, експортують яблука, займаються швейним виробництвом.

Віце-президент ДТПП Сергій Кучерявенко акцентував увагу на ситуації, яка склалася в регіоні та Україні щодо подолання наслідків  карантинних обмежень та відновлення роботи підприємств, наявних санітарних та інших обмежень,   онлайн взаємодії з іноземними партнерами та запропонував активізувати консультації із німецькою стороною в зазначеному форматі.

Зі сторони Німеччини в конференції взяли участь Вольфганг Мерц, генеральний керуючий ТПП Магдебурга, робоча група німецької Палати із розвитку співробітництва з Україною та представники 17 підприємств ФРН. Німецька сторона висловила зацікавленість в співробітництві з нашим регіоном. Також Вольфганг Мерц відзначив, що ФРН та бізнес в країні активно готуються до другої хвилі розповсюдження пандемії.

Представляючи економічний потенціал Дніпропетровщини, Алім Молодан звернув увагу учасників на провідні позиції регіону щодо обсягу реалізованої промислової продукції, прямих іноземних й капітальних інвестицій та ринку праці. Крім того, був представлений аналіз впливу COVID на економічну ситуацію в регіоні, вказані сектори, які показали зростання, а також рівень падіння за окремими видами продукції. Особливий акцент зроблено на позитивній динаміці відновлення – промислового сектору в червні в порівнянні з травнем поточного року, показав зростання склав 110,4%. Також було детально висвітлено особливості існуючого торгово-економічного співробітництва Дніпропетровської області з Німеччиною.

 

«За результатами торгівлі Дніпропетровщини з Німеччиною у 2019 році – обсяг імпорту перевищує обсяг експорту більше ніж у два рази. Область імпортує медичні препарати, електромобілі, папір і картон, пластмаси й полімери, а також продукцію машинобудування, яка лідирує за обсягами. На експорт йдуть ж/д локомотиви, меблі, дорогоцінні метали, чорні метали та ін. Варто відзначити, що обсяг імпорту регіону в структурі імпорту України з Німеччини займає 6%. Аналогічна ситуація присутня й у випадку з експортом. Понад 130 компаній працюють в експортному напрямку з Німеччиною. Найбільшими є: DCH (продукція з чорних металів), Укрхімекспорт- (хімічна продукція), Інтерпайп (виробництво труб) та ін.», – зазначив Алім Молодан.

Для подальшої ефективної співпраці з іноземними партнерами було презентовано традиційні та інтерактивні інструменти, які є в активі Дніпропетровського інвестиційного агентства та надають вичерпну інформацію про регіон на етапі ознайомлення з ним потенційного інвестора. Це:

В процесі спілкування сторони домовилися щодо продовження роботи. Німецько-українське коопераційне бюро надало вичерпну інформацію щодо профілів діяльності та інтересів до кооперації підприємств-членів ДТПП, які будуть представлені німецьким компаніям відповідних напрямів роботи. На жовтень поточного року вже заплановано проведення наступного етапу онлайн B2B переговорів між бізнесом наших країн.

Тож співпраця з Німеччиною триває, робота з іноземними представниками бізнесу продовжується, пошук закордонних партнерів для наших підприємців не припиняється.