Ведення бізнесу
12 червня 2019 року в відбулась ознайомча зустріч з делегацією політичних радників посольств країн – членів ЄС. Метою зустрічі було представити партнерам ЄС регіональну динаміку розвитку регіону. Делла Піаза Фабіо, керівник відділу політики Представництва Європейського Союзу в Україні. Версай Майкл, політичний радник Посольства Королівства Бельгії в Україні, висловили зацікавленість щодо товарообігу продукції між ЄС та Україною, інвестиційному потенціалі, експорті/імпорті Дніпропетровської області.
Інвестиційний потенціал та ключові особливості Дніпропетровщини висвітлила Анна Ковальчук, спеціаліст відділу маркетингу та комунікацій Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA). Була представлена діяльність агентства та її результати.
“DIA має багаторічний досвід підтримки інвесторів у регіоні. Головним завданням нашого Агентства є надання допомоги інвесторам у реалізації проектів у регіоні. За час існування DIA її послуги використовували понад 70 компаній, як іноземних, так і вітчизняних, 35 великих іноземних компаній, вже успішно проводять свою діяльність в нашому регіоні. Дніпропетровська область вважається одним з найбільш перспективних, промислових і розвинених центрів України, що має потужний виробничий потенціал та є одним з основних ринків праці в Україні, де зосереджено 1,5 млн. осіб (8,5%) економічно активного населення. За науковим потенціалом наш регіон впевнено займає одне з перших місць в Україні. У більшості провідних вищих навчальних закладів Дніпропетровської області діють англомовні програми підготовки фахівців різних спеціальностей. Навчальні заклади відкриті для співпраці з роботодавцями через підготовку відповідних кваліфікованих робітників. Слід зазначити, що Дніпропетровська область на першому місці за обсягом:
Майже половина всіх реалізованих товарів області – це промислові товари, які забезпечують майже 20% всієї реалізованої промислової продукції України. Друге місце посідає сектор послуг з індексом трохи більше 40% (майже 9%). Сільське господарство з показником 6%. Будівництво – 3%”.
Більш детальна інформація, яка була представлена, а також деяка додаткова інформація, а саме пропозиції проектів, відповідні напрямки для інвестицій, земельні ділянки, економічні характеристики регіону можна знайти в Інвестиційному паспорті Дніпропетровської області.