Приватизація державного майна. Чи є перспективним такий вид інвестицій та які успішні кейси вже відомі?

30 вересня 2021 року відбувся круглий стіл на тему: «Перспективи інвестування у державне майно. Історії успішних приватизацій».

Захід проходив за участі Володимира Орлова – першого заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації, представників Фонду державного майна України, директорки Дніпропетровського інвестиційного агентства (DIA) Валентини Затишняк, а також очільників профільних департаментів облдержадміністрації.

«В інвестиційному меню Фонду державного майна зараз є багато пропозицій різної вартості, площі та призначення, починаючи від невеликих приміщень та споруд і завершуючи великими промисловими підприємствами. Доступ до цих об’єктів є відкритим для всіх, а детальну інформацію про кожен об’єкт можна отримати за декілька кліків у віртуальній кімнаті даних» – відзначила Ганна Миргородська, очільниця регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області.

Продовжуючи тему інвестиційних об’єктів на території області, Валентина Затишняк розповіла про можливості, які пропонує Дніпропетровське інвестиційне агентство – «На сайті DIA, у розділі «Інвестиційні можливості», представлені доступні проєкти, пропозиції, а також об’єкти нерухомості від бізнесу та громад області. Зі свого боку, Агентство готове надати всебічну інформаційну підтримку інвесторам, що будуть зацікавлені цією інформацією».

Беззаперечний успіх приватизації державного майна підтверджується численними кейсами на території області.

Варто також згадати ті, що на цю мить активно реалізуються – будівля готелю «Рассвет», а також водноспортивна база «Локомотив». Наразі проходить масштабна реконструкція готелю, що знаходився в аварійному стані, а базу до кінця 2022 року перетворять на сучасний житловий комплекс з відновленою набережною.

Завдяки приватизації ці об’єкти отримали нове життя, а також наповнили бюджет. Крім цього, подібні кейси дозволяють створювати додаткові робочі місця, розбудовувати населені пункти, відновлювати старі або аварійні об’єкти.

Ганна Калініна, перша заступниця очільниці регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області продемонструвала можливості вебпорталу Фонду державного майна України учасникам заходу. «На даний час privatization.gov.ua – це інвестиційний та приватизаційний маркетплейс, відкритий та прозорий для всіх» – зазначила вона під час виступу.

Представники Фонду державного майна України заявили про готовність до прозорого, відкритого та конструктивного діалогу задля успішної реалізації проєктів на території регіону.        

Більше новин та корисного контенту від DIA ви можете знайти на сторінці у Facebook та у нашому Telegram каналі.