Ведення бізнесу
З першого дня повномасштабної російської військової агресії проти України наша держава отримує небувалу підтримку світу. Це стосується економічного сприяння, військової допомоги, та гуманітарної підтримки від урядів та організацій з різних країн та континентів. Не стала виключенням й Австралія, яка засудила дії країни-агресора, за її неспровокований та невиправданий напад на Україну.
Австралія встановила 476 санкцій, у тому числі щодо багатьох близьких до путіна олігархів, а також до 33 підприємств, включаючи банківський сектор росії. Крім того, запроваджено заборону на експорт алюмінію до рф, адже країна-агресор на 20 % залежить від постачання цієї продукції з Австралії. Обмеживши постачання алюмінію, країна-партер України поставила російських виробників в тупикову ситуацію, адже алюміній використовується в авіаційній та військово-промисловій галузях. Також, Австралія ввела мито 35% на будь-який імпорт з Білорусі та росії, що по суті зробило продукцію з цих країн неконкурентоспроможною на австралійському ринку. Таким чином торгівлю на двосторонньому рівні виведено майже на нульовий рівень та заблоковано будь-який контакт з росією. Австралійська влада доволі оперативно приєдналася до повного ембарго на імпорт нафти, вугілля та газу.
Австралія підтримує енергетичну безпеку України, надаючи щонайменше 70 тис. тонн термічного вугілля. Ці постачання допоможуть зберегти вугільні електрогенеруючі виробництва, що працюють задля забезпечення промислових підприємств та потреб населення.
Досить важливим є широкий підхід Австралії у диференціації гуманітарної допомоги різним категоріям постраждалих українців від російської агресії. Нині австралійський Уряд надає $65 млн для надзвичайної гуманітарної допомоги. Цей внесок піде на захист жінок, дітей, людей похилого віку та інвалідів.
Управління з радіаційного захисту та ядерної безпеки Австралії доставить в Україну 60 піддонів медичних товарів, три палети обладнання для радіаційного моніторингу та засобів індивідуального захисту.
В рамках військової допомоги, австралійський Уряд поставив зброю на суму понад $285 млн. Вже 6-ть 155-мм гаубиць M-777, 40 бронеавтомобілів Bushmaster та 28 бронетранспортерів М113 працюють на фронті проти окупантів. Крім того, ЗСУ отримали протитанкову зброю, бойові дрони та дрони для розвідки. Сьогодні австралійські військові, які знаходяться в Великій Британії, навчають українських військових.
Розвиток взаємовигідної торговельно-економічної співпраці залишається важливим пріоритетом двох країн.
Аналіз експортних та імпортних операцій Дніпропетровського регіону з Австралією, також демонструє зростальний рівень партнерських відносин. У порівнянні з 2020 роком експорт товарів з Дніпропетровської області зріс у 7,7 раза, а імпорт у 12 разів.
За результатами 2021 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області становив $11,07 млн, що склало 18,2% від обсягу України до Австралії. Серед товарів, які мають попит в австралійських споживачів є чорні метали та вироби з них, судна, освітлювальне обладнання тощо.
Експортні операції здійснювали 11 підприємств з Дніпропетровської області.
Основні компанії експортери – це підприємства металургійного комплексу та переробної промисловості.
ТОП-5 підприємств експортерів (ранжирування за обсягом експортної продукції):
Імпорт товарів у Дніпропетровську область складав $63,9 млн (41,4% від імпорту України з Австралії). Дніпропетровщина найбільше купувала палива мінеральні, дорогоцінні метали, фармацевтичну продукцію, алкогольні напої та інше.
Імпортні операції здійснювали 29 підприємств імпортерів.
ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортної продукції):
Серед перспективних напрямків для експорту до Австралії є продукція металургійного комплексу, судна, освітлювальне обладнання та товари легкої промисловості.