Ведення бізнесу
В умовах військової агресії РФ проти України, Канада продемонструвала себе надійним партнером та другом нашої держави, надаючи актуальну та своєчасну підтримку.
Канада була першою хто запровадив ембарго на російську нафту. Також держава приєдналась до санкцій проти РФ, що були запроваджені країнами G7 та додатково ввела санкції проти майже 50 підприємств оборонного сектору РФ та понад 200 приватних осіб.
Канадські банки майже одразу після введення окупаційних військ РФ на територію України припинили транзакції з російськими банками, а також угоди з ними.
На допомогу пораненим в результаті війни українцям, з Канади прибули десятки лікарів, парамедиків та медсестер. Для біженців, що потребують допомоги на території Канади була значно спрощена процедура реєстрації, отримання гуманітарної та фінансової підтримки й працевлаштування. Для зміцнення української оборони, Канада передала Україні близько 5 тис. гранатометів, десятки тисяч боєприпасів, декілька гаубиць, високоточні снаряди, броньовані автомобілі, детальні супутникові знімки та багато іншого воєнного обладнання.
Від початку війни в Україні Канада вже надала C$131 млн військової допомоги та С$245 млн гуманітарної допомоги. В бюджеті країни на 2022 рік передбачається ще С$500 млн на оборонну допомогу Україні та мільярд доларів позик для України через Міжнародний валютний фонд. Раніше безпосередньо Канада вже надала Україні довгострокові кредити на С$620 млн.
Крім того, Канада виділить С$25 млн Всесвітній продовольчій програмі для розв’язання питань продовольчої безпеки в Україні зі свого внеску в С$100 млн на гуманітарну допомогу в регіоні. В зазначеному контексті Канада готується відправити вантажні судна до Східної Європи, аби допомоги в експорті українського зерна. В рамках зазначеного Канада сприятиме отриманню Україною додаткового обладнання для фітосанітарного контролю, що пришвидшить проходження всіх необхідних експертиз перед вивезенням продукції с/г виробництва.
Вже в травні Урядом Канади прийнято рішення про надання С$10 млн на підтримку прав людини, громадянського суспільства та розмінування в Україні, зокрема до С$1,15 млн на цифрову екстрену підтримку громадянського суспільства в Україні та С$2 млн для HALO Trust на екстрене реагування на розмінування.
На початку травня Канада скасувала на рік усі мита на українські товари, а також заявила про опрацювання нового спрощеного та ефективного механізму експорту українського зерна для підтримки глобальної продовольчої безпеки.
Аналіз зовнішньоекономічних відносин Дніпропетровського регіону з Канадою, також демонструє високий рівень партнерських відносин. На території регіону діє 6 канадських компанії, які інвестували в економіку області $23,5 млн. За останній рік Канада у 3,5 раза збільшила обсяги експорту та на 65,8% наростила імпорт власних товарів у Дніпропетровську область.
За результатами 2021 року, обсяг експорту товарів з Дніпропетровської області складав $25,3 млн (15,8% від обсягу України до Канади). Серед товарів, які мають попит у канадських споживачів є частини до залізничних локомотивів, чорні метали, мідь та вироби з неї тощо.
Експортні операції здійснювали 34 підприємства з Дніпропетровської області.
Основні компанії експортери – це підприємства металургійного комплексу, машинобудування та переробної промисловості.
ТОП-5 підприємств експортерів (ранжирування за обсягом експортної продукції):
Імпорт товарів з Канади у Дніпропетровську область складав $15,4 млн (5,9% від імпорту України з Канади) та зріс у порівнянні з 2020 роком на 65,8%. Дніпропетровщина найбільше купувала продукти тваринного походження, прилади оптичні, машини, обладнання та інше.
Імпортні операції здійснювали 83 підприємства імпортера.
ТОП-5 підприємств імпортерів (ранжирування за обсягом імпортної продукції):
Серед перспективних напрямків для експорту до Канади є продукція металургійного комплексу, обладнання для залізничних локомотивів, човнів, органічна продукція сектору АПК та товари легкої промисловості з натуральних матеріалів.