Споживання сталі в Україні зросло на 20% у 2023 році

Зростання показника, перш за все, пов’язане з активацією державних проєктів

Споживання металопрокату в Україні за підсумками 2023 року зросло більш ніж на 20% у порівнянні з 2022 роком. Зростання показника, перш за все, пов’язане з активацією державних проєктів, заявив комерційний директор металоторговельної компанії Vartis Сергій Коваленко.

«Цей ріст, перш за все, пов’язаний з активацією державних проєктів. Таких, як відбудова інфраструктури, відновлення мостів та мостових переходів, будівництво енергоукриттів. Також є такі проєкти, як, наприклад, підземна школа у Харкові – один з прикладів великих державних замовлень, що своєю чергою призводять до збільшення споживання металопрокату. Завдяки державним проєктам, споживання металу значно зросло, але цього б не сталося без зовнішньої фінансової допомоги держав-партнерів. У разі подальшої фінансової підтримки України тенденція росту споживання буде зберігатися і далі», – зазначив він.

Основним трендом споживання металопрокату у 2023 році була активізація будівництва та відбудова інфраструктури, енергоукриттів та збільшення обсягів відбудови зруйнованого житла. Ще одна тенденція минулого року – це значне збільшення притоку імпорту в Україну, особливо, листового металопрокату.

Також 2023 рік відзначився значним падінням цін на металопрокат протягом березня-листопада. Така тенденція відображає світову рецесію, яка спричинила падіння попиту на продукцію та зменшення споживання й виробництва сталі. У листопаді ситуація на глобальному ринку покращилась з активізацією попиту в Китаї, що підвищило ціни. Протягом 2024 року, як очікує Vartis, ціни на прокату поступово зростатимуть протягом всього періоду.

Наразі зростання українського ринку металопрокату значно залежить від обсягу державних замовлень. Частина приватного замовлення в об’ємі приросту продажів за 2023 рік оцінюється на рівні 10%.

«У зв’язку з воєнним станом точні прогнози на квартали та місяці давати зараз – це вводити в оману. Тому ми маємо загальний прогноз – це зростання показників продажів 2024 року на 10%. Це відбудеться також завдяки поступовому відновленню інфраструктури, енергоукриттів, зруйнованих помешкань», – резюмує комерційний директор Vartis.

Нагадаємо, Україна за підсумками 2023 року збільшила виробництво металопрокату на 0,4% у порівнянні з 2022 роком – до 5,37 млн т. Експорт металопродукції за 2023 рік становив 1,78 млн т, тоді як у 2022-му – 2,47 млн. Імпорт відповідної продукції за минулий рік сягнув 1,18 млн т, у 2022-му – 621,6 тис. т.

Джерело: https://gmk.center/ua/