Міністр торгівлі Сполучених Штатів Америки Джина Раймондо оголосила про припинення дії мит на українську сталь терміном на один рік. Йдеться про 25% мита на металургійну продукцію, що було запроваджене США у 2018 році. Безмитний режим для української сталі у США діятиме впродовж 12 місяців. 

Україна посідає 13 місце у світі серед найбільших виробників сталі. Металургійна галузь є однією з найважливіших у структурі промисловості нашої держави. Щоб стабілізувати її роботу в умовах військової агресії росії, важливо забезпечити можливості для експорту сталі та виробів з неї. Скасування США мит дозволить створити додаткові експортні можливості для України, а значить забезпечити українські підприємства замовленнями, українців – робочими місцями. 

“Скасування цих мит буде поворотним моментом у торгових відносинах між Україною і США. Це важливий сигнал для українських виробників про готовність американського уряду підтримати економічну стабільність нашої країни, включивши українську металургійну продукцію у свої виробничі процеси”, – зазначила Перша віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

У 2021 році експорт української металургійної продукції до США значно зріс. Торік Україна поставила 428,9 тис. тонн (у порівнянні з 359 тис. тонн 2020 року). Також зріс експорт виробів з чорних металів – з 44,7 тис. тонн у 2020 до 119,8 тис. тонн у 2021 році.

Детальніше про інвестиційне та торговельне партнерство Сполучених Штатів та Дніпропетровської області читайте за посиланням.

Джерело: Міністерство економіки України