Ведення бізнесу
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт № 5886 про офіційну статистику. Закон про держстатистику існує з 1992 року, новий законопроєкт розроблено на базі рамкового регламенту Євросоюзу. Це дозволить максимально наблизитися до законодавства ЄС в сфері статистики.
Мета – гармонізація державної статистики зі статистичною системою ЄС, створення умов для провадження діяльності органів національної системи державної статистики згідно із загальноприйнятими принципами світової та європейської статистичної практики. У відповідності з європейськими принципами статистика має розроблятися та поширюватися національними статистичними органами незалежно від інших органів управління, особливо в частині визначення методології, методів і джерел отримання даних, термінів, змісту та форм поширення інформації тощо. Це підвищить довіру до органів державної статистики та посилить їх спроможність забезпечувати користувачів достовірною інформацією щодо економічної, соціальної, демографічної та екологічної ситуації в Україні та її регіонах.
Зокрема, документ передбачає:
“Законопроєкт передбачає створення ІТ-платформи, де можна швидко завантажити, отримати і розповсюдити якісні дані”, – зазначив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. За словами міністра, завдяки ІТ-платформі статистика буде доступна в режимі реального часу. Крім того, юридичні особи більше не подаватимуть звіти для збору статистики на папері, що є черговим кроком у побудові paperless-країни.
Проєкт закону розроблено на виконання статті 355 глави 5 розділу V Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, ухвалення його створить належні правові умови для забезпечення професійної діяльності органів державної статистики, а також виконання зобов’язань, передбачених Угодою.
Відкриті дані є основою для аналізу тенденцій, формування ефективних економічних моделей та визначення сфер для започаткування підприємств та реалізації бізнес проєктів. Саме з цією метою, експертами DIA було змінено концептуальний підхід до відображення інформації про Дніпропетровський регіон у новоствореному Модулі відкритих даних «DIAgram».
Трансформуючи великий обсяг первинних даних у доступний та зручний формат, Модуль демонструє показники за країною, товаром та динамікою зовнішньої торгівлі, а також залучені інвестиції в регіон. Крім цього, «DIAgram» консолідує інформацію про підприємства регіону, що здійснювали активну зовнішньоекономічну діяльність та інвестували у власне виробництво.
Модуль відкритих даних DIAGRAM доступний за посиланням
Детальна інформація про модуль тут.
Джерело: https://thedigital.gov.ua