Ведення бізнесу
Світовий попит на золото у першому кварталі піднявся на 34% порівняно з аналогічним періодом минулого року на тлі війни в Україні та зростання інфляції. Це найвищий рівень за останні три роки.
Високий попит на біржові фонди золота (ETF) допоміг збільшити загальний попит на метал до 1,234 тис. т за перші три місяці 2022 року. Це найвищий показник із четвертого кварталу 2018 року.
Загальний обсяг за перший квартал також перевищив п’ятирічний середній показник 1,039 тис. т.
«Біржові фонди золота продемонстрували найсильнішу квартальну притоку з третього кварталу 2020 року, чому сприяв попит на безпечні активи через інфляцію», – повідомляє WGC.
Спотові ціни на золото зросли до $2,069 тис. за унцію в березні, лише за кілька кроків від рекордного піку, досягнутого в 2020 році.
Золото завершило перший квартал зростанням ціни на 6%, але цього тижня впало до двомісячного мінімуму на тлі зростання долара через агресивне посилення грошово-кредитної політики США.
Закупівлі дрібних зливків та монет за підсумками першого кварталу скоротилися на 20% через поновлення карантину в Китаї та історично високих цін у Туреччині.
Покупки ювелірних виробів знизилися на 7% і натомість зниження попиту з боку основних споживачів – Індії та Китаю.
Центральні банки додали до офіційних золотих резервів 84 т металу, що на 29% менше, ніж роком раніше. При цьому показник більш ніж удвічі перевищує рівень попереднього кварталу.
«Перспективи невизначені, бо незрозуміло, коли конфлікт в Україні буде вирішено. Інвестиції в золото продовжать зростати протягом частини 2022 року, що залишилася, в той час як споживання може знижуватися. Споживчий попит, ймовірно, відчуватиме тиск через зростання цін і повсюдний економічний спад», – зазначає WGC.
Джерело: www.gmk.center