Як працює ринок землі та нерухомості під час війни

Через військову агресію рф проти України, та запровадження воєнного стану, держава обмежила доступу до Реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного зеленого кадастру, що зупинило  ринки нерухомості та землі. У травні 2022 року було відновлено функціонування державних реєстрів, що відновило продажі.

Для здійснення операції з купівлі або продажу нерухомості й земельних ділянок, потребується витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку та витяг із технічної документації з нормативно-грошової оцінки. Такі витяги на сьогодні формуються та надаються автоматично, програмним забезпеченням Державного земельного кадастру.

Наразі ефективно функціонує автоматизоване надання витягів з технічної документації із загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, які розташовані за межами населених пунктів.

Аналогічний функціонал розроблено для формування та видачі витягів із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що розташовані в межах населених пунктів.

Слід зазначити, що автоматична видача витягів з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що розташовані в межах населених пунктів можлива виключно в населених пунктах, відомості про нормативну грошову оцінку яких внесено до відомостей Державного земельного кадастру.

Держгеокадастр проводить роботу щодо надання максимальної кількості послуг в автоматичному режимі та екстериторіально.

Крім того, територіальні громади Дніпропетровської області пропонують земельні ділянки на аукціон, а також для реалізації інвестиційних проєктів, що на супроводі DIA. У разі зацікавленості інвестиційними проєктами, просимо звертайтесь на email info@dia.dp.ua