Зелене відновлення Дніпропетровщини

Розвиток альтернативної енергетики знаходиться у перспективі повоєнного відновлення. Уже зараз Уряд України й міжнародні партнери розробляють спільне бачення повоєнного зеленого відновлення. Зокрема, до нього належить децентралізація енергосистеми, збільшення частки відновлюваних джерел енергії, відбудова інфраструктури з урахуванням енергоефективності тощо.

На супроводі DIA є проєкти, що спрямовані на розвиток нових джерел енергії, підвищення ефективності використання енергії, зменшення впливу на навколишнє середовище і забезпечення сталого енергетичного розвитку регіону. Зазначені проєкти можна розділити за направленнями:

Розвиток вітрової енергетики – інвестиції у будівництво вітрових ферм від Покровської ТГ на земельній ділянці понад 90 га. Це включає встановлення вітрогенераторів, створення інфраструктури для підключення до електричної мережі та проведення досліджень щодо потенціалу вітрової енергії в регіоні.

Сонячна енергетика – інвестиції у будівництво сонячних електростанцій від Вакулівської,  Широківької громад та бізнесу регіону –ТОВ «МЕГАВАТИ» (3 земельні ділянки, загальною площею 36 га, з плановою потужністю близько 20 МВт ). Це включає виробництво електроенергії з поновлюваних джерел, генерацію екологічно безпечної електроенергії з метою подальшої реалізації за «зеленим» тарифом, зниження обсягу викидів парникових газів при виробництві електроенергії, а також створення понад 20 робочих місць.

Зберігання енергії – інвестиційний проєкт «MAIN GROUP EUROPE Ltd» з розробки та вдосконалення технологій зберігання енергії, що має велике значення для забезпечення стабільності постачання. Включає будівництво заводу з виробництва водню з використанням відновлювальної сонячної енергії. Планова потужність щодо проєкту: сонячна електростанція – 95 МВт, водний електролізер – 20 МВт та системи зберігання – 20 МВт.

Проєкт має високий потенціал для розвинених галузей промисловості регіону, а саме підприємств металургійної та металообробної промисловості, машинобудування, військово-промислового комплексу, авіабудування, ракетно-космічної галузі, хімічної та нафтохімічної промисловості тощо, які готові запроваджувати використання зеленого водню у виробничому процесі.

Інвестиційні потреби компанії оцінюються в 124 млн євро. Основними механізмами співробітництва з інвестором є власні кошти – 30% та потенційний інвестор – 70%.

Енергоефективність в будівництві – представлено 40 проєктами відновлення* від громад, що спрямовані на зменшення споживання енергії, підвищення енергоефективності та є важливими для зменшення навантаження на енергетичні системи. Це комплексні питання, що включають капітальний ремонт або реконструкцію будівлі та втілення таких ефективні рішення як: заміна вікон, дверей, встановлення лічильників та утеплення фасадів.

Запрошуємо відвідати інвестиційний портал DIA та ознайомитись з інвестиційними проєктами  та пропозиціями Дніпропетровської області. У разі, виникнення додаткових питань щодо проєктів та інвестиційних можливостей – просимо звертатись на email info@dia.dp.ua

Довідково:

*З метою залучення зовнішніх ресурсів від міжнародних та фінансових  організацій, благодійних фондів та інвесторів DIA, спільно з громадами регіону сформували регіональну базу проєктів, що спрямовані на розвиток та відновлення територій, а також інтеграцію ВПО в економіку громад. Наразі база нараховує понад 635 проєктів