Зовнішня торгівля товарами Дніпропетровської області з Катаром зросла у 7 разів

5 квітня 2021 року Президент України Володимир Зеленський відвідав з офіційним візитом Катар. Під час візиту будуть обговорюватися питання продовольчої безпеки, експорту в Катар сільськогосподарської продукції та багато інших питань.

Розглядаючи пріоритетність катарського ринку та можливість перспективного партнерства, Дніпропетровське інвестиційне агентство проаналізувало зовнішньоекономічні відносини Дніпропетровської області з країною Катар за минулий рік.

Зовнішньоторговельний оборот товарів між Дніпропетровською областю та Катаром у 2020 році склав $50,1 млн  (36% від загального обсягу України), який незважаючи на пандемію збільшився у 7 разів. Позитивне сальдо склало $46,3 млн. Експорт перевищує імпорт у 25,7 раза.

Експорт товарів з Дніпропетровської області до Катару становив $48,2 млн (36,6% від обсягу експорту України) та збільшився у порівнянні з минулим роком у 7,5 раза.

Найбільшу частку (86%) в експорті товарів займають чорні метали. Слід зазначити, що у порівнянні з минулим роком експорт цих товарів збільшився майже у 14 разів та склав $41,5 млн. Також, регіон експортував вироби з чорних металів на $3,3 млн (7% від загального об’єму експорту області) та збільшився на 13% у порівнянні з минулим роком.

Експорт жирів та олій рослинного походження хоча і знизився на 15,8%, але залишився популярним продуктом для Катара. Експорт склав $1,9 млн (4%). Суттєво зросли обсяги експорту м’яса та їстівних субпродуктів  у 3,6 раза ($1 млн).

Імпорт товарів з Катару у 2020 році становив $1,9 млн (24,8% від обсягу імпорту України) та збільшився у порівнянні з минулим роком у 2,6 раза.

Найбільшу частку (96,1%) в імпорті товарів займають пластмаси та полімерні матеріали на суму $1,8 млн. Також, область купувала текстильні матеріали та нитки синтетичні на суму $72 тис. Імпорт текстильних матеріалів зріс у 2,6 раза в порівнянні з 2019 роком.

Детальна інформація про зовнішню торгівлю представлена на модулі відкритих даних «DIAgram».