Іноземні партнери долучаються до будівництва водогону на Дніпропетровщині

Будівництво магістрального водогону є найбільш масштабним проєктом Агентства відновлення у Дніпропетровській області. Проект водогону протяжністю 153,8 км, загальною потужністю 550 000 м³ води на добу, складається з трьох ділянок та оцінюється у 13,5 млрд грн. Фінансування йде за рахунок державного бюджету та іноземних партнерів. 

Словацьке Агентство з міжнародного співробітництва та розвитку (SAIDC) підписало угоду про благодійну допомогу із Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури України , відповідно до якої Уряд Словаччини надав 200 тис. євро на будівництво водогону у Дніпропетровській області.

Окремо, за підтримки Проєкт USAID «Економічна підтримка України», буде проведено комплексний технічний аудит проєктної документації на будівництво усіх трьох ділянок водогону.

Перша ділянка «Інгулець – Південне водосховище» (м. Кривий Ріг) протяжністю 26,9 км, складається з 4 ниток водоводу. Планується будівництво водозабірної станції першого підйому та насосної станції другого підйому, облаштування перехідної ділянки між водоводами й існуючим каналом, а також розчистка існуючого каналу, відновлення окремих пропускних споруд каналу, прокладання трубопроводу скиду шахтних вод.

На другій ділянці «Марганець – Нікополь – Покров» буде прокладено 40,9 км нового трубопроводу у дві нитки та встановлено дві проміжні насосні станції другого підйому з обладнанням.

На третій ділянці «Запоріжжя – Томаківка – Марганець» буде прокладено 76,7 км трубопроводу у дві нитки з використанням та модернізацією існуючого водозабору, встановленням занурених 2-х робочих та 2-х резервних насосів 1 підйому.

Повністю завершити будівництво 153,8 кілометрового водогону планується до 14 листопада 2023 року.

Дякуємо нашим партнерам за допомогу та підтримку життєво важливих проєктів відновлення Дніпропетровщини*.

Довідково

*З метою залучення зовнішніх ресурсів від міжнародних та фінансових  організацій, благодійних фондів та інвесторів DIA, спільно з громадами регіону сформували регіональну базу проєктів, що спрямовані на розвиток та відновлення територій, а також інтеграцію ВПО в економіку громад. Наразі база нараховує понад 635 проєктів.