Промисловий холод як пріоритет для інвестування на Дніпропетровщині

Український ринок обладнання для виробництва промислового холоду є імпортозалежним. Більше 80% продукції завозиться в Україну. Навіть у воєнний 2022 рік, внутрішній ринок склав $ 390 млн. Спостерігається також тенденція того, що в Україну поставляються окремі комплектуючі. Збірка агрегатів відбувається в Україні з можливим з’єднанням з комплектуючими українського виробництва.

На ринок обладнання для виробництва промислового холоду впливають такі чинники, як розвиток: торгових мереж і HoReCa, холодної логістики та промислового виробництва, в тому числі виробництва харчових продуктів. Наприклад у Дніпропетровській області, однією з проблем ринку холодної логістики є нерівномірний розподіл складів, тобто споживачі послуг можуть зіткнутися з дефіцитом пропозиції площ зберігання продукції. Також, на сьогоднішній день, технічне забезпечення багатьох підприємств має високу ступінь зносу. Необхідність заміни призводить до підвищеного попиту на холодильні агрегати, компресори, теплообмінники, вентиляційне обладнання та супутні матеріали.

Реалізація інвестиційних проєктів з виробництва обладнання для промислового холоду, можлива у співпраці з профільними підприємствами регіону.

На супроводі DIA є інвестиційний проєкт, за яким передбачається будівництво холодильника з регульованим газовим середовищем (РГС) призначеного для високоякісного зберігання фруктів та овочів з подальшими сортуванням, пакуванням, доставкою до споживачів, що планується розмістити на виробничій території фермерського господарства «Відродження», по сусідству з діючим садом та полем. Загальна місткість комплексу становитиме 5 000 тонн.

ФГ «Відродження» діє на території регіону понад 25 років. Завдяки передовим аграрним технологіям, що використовує підприємство, інтенсивні сади дають урожай у 2400 тонн яблук, овочі (цибуля, морква, буряк, картопля) – 5000 тонн, а також ягоди (полуниця) – 50 тон.

Ключові переваги для інвестора:

  • співфінансування з боку ініціатора проєкту;
  • наявність проєкту будівництва, земельної ділянки та відповідних дозволів;
  • наявність інженерної інфраструктури;
  • гарантований споживач послуг промислового холоду у вигляді ініціатора проєкту;
  • можливість внесення змін до проєкту відповідно до потреб інвестора;
  • перспективи розширення проєкту через дефіцит промислового холоду на ринку України.

Більше інформації про інвестиційні проєкти DIA можна знайти за посиланням https://dia.dp.gov.ua/investicijni-proyekti/