Ведення бізнесу
Фермери із року в рік шукають нові напрямки для розвитку. Особливо дрібні та середні сільгоспвиробники зацікавлені у тому, щоб на відносно невеликій ділянці вирощувати максимально рентабельні культури. Динамічними темпами в Україні розвивається ринок нішевих культур. Про це повідомляє видання SEEDS, додаючи цілий перелік найбільш прибуткових нішевих напрямків, які підходять, у першу чергу, для середніх та дрібних сільгоспвиробників.
Найприбутковіші нішеві напрямки:
На Дніпропетровщині у Солонянській громаді діє експортоорієнтований сільскогосподарьский обслуговуючий кооператив, що спеціалізується на вирощуванні амаранту та інших унікальних для регіону культур.
У Дніпропетровській області активно розвивається бджільництво. Наприклад, у Покровській селищній ТГ бджолярі підтримують тренди кооперативного руху, а підприємство СОК «Медок» є провідним у заготівлі, фасуванні та реалізації меду. Обсяги продукту сягають до 80 тонн в медоносний місяць. В Миколаївській громаді за підтримки програми DOBRE було створено кооператив «Бджолярі Присамар’я», який спеціалізується на наданні послуг із заготівлі, перероблення, збуту меду та пилку, виготовлення столярних засобів виробництва; виведення та реалізації бджолиних маток. Іларіонівська ТГ – це ще одна «медова громада», яка славиться високою якістю меду та кількістю домашніх господарств, які тримають бджіл і виробляють мед. У Томаківській громаді діє підприємство ТОВ «Агроцентр з розвитку бджільництва «СПАС», що спеціалізується на зборі та переробці меду.
В регіоні діє ФГ «Здравлик», яке спеціалізується на вирощуванні середземноморського равлика: Helix aspersa Maxima та Helix aspersa Muller. А також на виробництві слизу равлика. Потужність виробництва рідкого слизу (сировини) становить понад 100 тонн на рік. ФГ «Здравлик» є членом Європейської торгової асоціації косметичної промисловості.
У повідомленні видання SEEDS також зазначається, що інколи брак знань та досвіду стримує сільгоспвиробників займатися нішевим напрямком. Та при наявності постійного ринку збуту, добре відпрацьованій технології та активному маркетингу через усі доступні канали комунікації, інвестиції у вирощування нішевих культур швидко окупаються.
Джерело: https://www.seeds.org.ua/