Будівельний сектор Дніпропетровської області: розвиток та перспективи

Перспективи будівельного сектору в Дніпропетровській області визначається численними факторами, такими як продовження бойових дій та руйнування житлової, соціальної та інженерної інфраструктури в громадах, в яких ведуться (велись) бойові дії, продовження міграції населення зі знищених українських міст, та відповідно, потреби в новому житлі та інфраструктурі для вимушених переселенців.

За даними Державної служби статистики у 2022 році, через військову агресію, будівельний сектор регіону продемонстрував зниження, адже фактично 1 та 2 квартал минулого року, сектор був вимушений простоювати. Відновлення роботи сектору у другій половині 2022 року дозволило прийняти в експлуатацію нові житлові будинки загальною площею 182 тис.м², що становило 51,4% до попереднього періоду, а саме:

  • 83,6% загальнообласного обсягу або 152,1 тис.м², збудовано у містах;
  • 16,4%, або 29,9 тис.м², у сільських громадах.

Упродовж 2022 року введено в експлуатацію 2276 квартир, з них:

  • 2080 – у міській місцевості;
  • 196 – у сільських громадах.

Будівельний сектор у Дніпропетровській області у 2023 році та подальші роки є перспективним із точки зору інвестицій. Зростання попиту на будівельні матеріали, житлову та соціальну інфраструктуру, державні програми доступної іпотеки та забезпечення соціальним житлом, на територіях, які пропонуватимуть доступ до працевлаштування, матиме потенціал до зростання. Крім того, після розблокування річкової та морської логістики, відбудеться зростання попиту на комерційну нерухомість, зокрема на складську та торгову.

Для житлового будівництва, громади Дніпропетровщини вже сьогодні пропонують понад 1800 га (65 земельних ділянок), з яких:

  • 1839,1 га (32 ділянки) – для котеджного будівництва;
  • 36,5 га (33 ділянки) – для будівництва багатоквартирних будинків.

В регіоні також наявні пропозиції об’єктів нерухомості під житлову реконструкцію та об’єкти незавершеного будівництва. Зокрема, під реалізацію проєктів у сфері житлового будівництва, пропонується 78 будівель, загальною площею близько 100 тис. м²  та 15 об’єктів незавершеного будівництва, планованою площею понад  30 тис. м².

На супроводі DIA є 2 проєкти, з виробництва будівельних матеріалів:

  • створення виробничих ліній енергозберігаючих матеріалів (термофасад) та бетонних виробів для благоустрою територій (тротуарної плитки, бордюрів і бетонно- декоративних виробів);
  • створення лінії з нанесення полімерів на сталь листову оцинковану, потужністю 55 000 тонн/рік сталі.

Детально ознайомитись з інвестиційними проєктами DIA можна за посиланням  https://dia.dp.gov.ua/investicijni-proyekti/  

Враховуючи постійну співпрацю з громадами та бізнесом області, DIA може запропонувати території, будівлі та інвестиційні проєкти регіону для житлової забудови, або підібрати пропозицію відповідно до запиту. У разі зацікавленості просимо звертайтесь на email info@dia.dp.ua